Chromowanie dekoracyjne

W każdym…

motocyklu, który podlega renowacji występują detale chromowane, które nadają wyjątkowość danego modelu i piękny efekt wizualny. Niestety z biegiem lat efekt ten stracił swój blask z uwagi na niekorzystne warunki lub uszkodzenia mechaniczne.

Proces chromowania galwanicznego dekoracyjnego pozwala osiągnąć korzystne efekty zarówno w aspekcie estetycznym, jak i technicznym. Proces ten polega bowiem na nałożeniu powłoki chromowej metalowym przedmiotom dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz zyskują lepsze właściwości termiczne i przede wszystkim wizualne.  Z uwagi na dbałość i jakość naszych usług, oferujemy wysoką jakość powłoki.

Przebieg procesu renowacji krok po kroku

1. DOKUMENTACJA

Ocena stanu elementów, dokumentacja zdjęciowa, wycena i ustalenie terminu realizacji.

2. OCZYSZCZANIE

Usuwanie starych powłok galwanicznych, lakierniczych, tłuszczów, ognisk korozji raz innych zanieczyszczeń. Wykorzystujemy proces elektrochemicznego, chemicznego jak i mechanicznego usuwania starych powłok, dlatego jesteśmy w stanie usunąć każdy rodzaj zanieczyszczeń.

3. WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Wstępne szlifowanie elementów i przygotowanie do ewentualnych prac blacharskich.

4. UZUPEŁNIANIE UBYTKÓW

Spawamy, lutujemy lub prostujemy detale tak aby przywrócić im właściwy kształt.

5. SZLIFOWANIE

Obróbka elementów szlifierkami aby uzyskać jak najlepszą powierzchnię aby przygotować do etapu miedziowania. Etap wymaga dużej staranności i dokładności, ponieważ zależy od niego w dużej mierze efekt ostateczny

6. MIEDZIOWANIE

Miedziowanie stanowi warstwę antykorozyjną jak i wyrównującą wżery powstałe w procesie korozji, a nie zostały usunięte w procesie szlifowania. W razie potrzeby proces ten jest powtarzany.

7. POLEROWANIE

Etap ten nadaje obrabianym elementom lustrzany połysk. Tutaj detal musi być obrobiony ostatecznie, ponieważ każda wada będzie widoczna na powierzchni chromu.

8. NIKLOWANIE

Powłoka niklu nadaje powierzchni odporność na korozję, erozję i zużycie jak również dużą gładkość oraz stanowi podkład dla warstwy chromu, posiada metaliczny kolor o żółtawym zabarwieniu..

9. CHROMOWANIE

Chrom dekoracyjny to bardzo cienka warstwa o grubości od 0,2 do 1,5 µm nadająca charakterystyczną srebrzystą barwę. Nadaje efekt wizualny „wow” ponadto powłoka ta zwiększa właściwości antykorozyjne. Przy minimalnej dbałości pozostaje niezmienna w normalnych warunkach atmosferycznych, przez wiele lat utrzymuje estetyczny wygląd i pozwoli odtworzyć dawny wygląd.

10. KONTROLA JAKOŚCI

Finalna ocena wizualna jakości wykonanej powłoki. Po dokładnej ocenie detalu jest on przekazywany do spakowania lub w razie konieczności do poprawki.

11. PRZYGOTOWANIE DO PAKOWANIA LUB MONTAŻU

Skontrolowane detale są zabezpieczone folią stretch i bezpiecznie zapakowane do wysyłki.

Ile to kosztuje?

Ze względu na indywidualny charakter, każdego pojazdu, a także zakres prac oraz własne wymagania Klienta, koszt każdej renowacji określany jest indywidualnie.

Aby otrzymać bezpłatną wycenę,

zadzwoń po numer:

+48 695571256

 lub

wyślij zapytanie na adres:

biuro@motorew.pl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
https://www.facebook.com/Motorew/
https://www.youtube.com/user/BLACKDIMON1984